Seo Nedir ?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Günümüzde hemen hemen her insan tarafından kullanılan Google gibi internet arama motorları bulunmaktadır. Bu arama motorlarının listesinde yer almak maça bir sıfır önde başlamak gibidir.

Sizi bilmeyen tanımayan bir kimse veya bir firma, bulunduğunuz sektörle ilgili kelimeleri Google da yazdığında çıkan listede sizin de olmanız seo sayesinde olur. Web tasarım yapıyor gibi görünen birçok kişi arama motorlarında firmanızın adının yazıldığında Google da çıkacağınızı söyler. Bu seo çalışması değildir ! Sizi tanıyanlar zaten sizinle birşekilde irtibata geçerler. Fakat sizi tanımayanlar ya da firmanızın ismini bilmeyenlerin sizi bulmasını sağlamak seo ile olur. Sektörünüzle ilgili belirli kelimeler Google a yazıldığında ilk sıralarda sizin çıkmanız başarılı bir seo çalışması ile gerçekleşir.

Seo konusunda bilinçli davranmak gerekir. Çünkü günümüzde birçok kişi Google da ilk sırada çıkmak ister misiniz diyerek sizi maddi bir kaynak olarak görebilir. Bu işi profesyonel bir şekilde yapanlara öncelik verirseniz ileride yaşayacağınız sıkıntıları ortadan kaldırmış olursunuz.